Menu

Na wycieczkę z malcem

9 maja 2018 - Dziecko

Bywają sytuacji w życiu rodziny, gdy już nie możemy usiedzieć na miejscu, gdy nas nosi i chcemy się wyrwać z domu, chociaż na chwilę. Dobrym pomysłem może okazać się w takim wypadku krótki nawet wypad za miasto, ale co zrobić, gdy mamy małe dziecko? Potrzebne będą dwie rzeczy, bez których się takiej akcji przeprowadzić nie da. Po pierwsze pojemny plecak turystyczny, w którym zmieścimy wszystko, co nam i naszemu maleństwu, będzie podczas wycieczki niezbędne. Sprzęt pojemny, wyposażony w szereg przegródek i kieszonek, aby ładnie móc wszystko spakować oraz doskonale orientować się, gdzie dany przedmiot został spakowany, aby nie było potrzeby opróżniania całego plecaka dla zlokalizowania jednej pieluszki.
To punkt pierwszy programu, a drugi? Jeżeli dzieciak jest mały, może się szybko poczuć zmęczony. Zacznie marudzić, popłakiwać i skarżyć się na wszystko, a poza tym potrzebuje dużej dozy snu, znacznie większej, niż potrzebujemy my. Dlatego lekki, łatwe w transporcie łóżeczka turystyczne należy w ofercie przejrzeć bardzo wnikliwie wybrać takie, które będzie dla malca bezpieczne i pod kilkoma względami.
Musi mieć wysokie ścianki oraz przejrzyste na tyle, byśmy mogli widzieć, czy wszystko jest z maluchem w porządku. Na biwaku niezbędne okaże się również przykrycie dla mebelka, chroniące jego wrażliwe ciałko przed owadami. Moskitiera albo coś podobnego jest w tym wypadku niezbędna.
Tak uzbrojeni, możemy wybrać się właściwie wszędzie, a dokładając telefon na wypadek nagłej potrzeby, będziemy ubezpieczeni dodatkowo.