Menu

Najpopularniejsze gry planszowe dla nieco starszych dzieci

13 marca 2018 - Dziecko

Gry planszowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży. Spędzenie wolnego popołudnia przy wspaniałej grze planszowe będzie doskonałym pomysłem nawet dla piętnastolatków. Oczywiście do gry planszowej potrzebne jest towarzystwa oraz gra dostosowana do wieku osób grających. 

Gra planszowa przeznaczona dla sześcioletnich dzieci na pewno nie zachwyci piętnastolatków, którzy przecież pragną już być dorośli i całkowicie samodzielni. Ciekawą i bardzo popularną grą planszową dla nastolatków jest 5 sekund. Ta gra na pewno podniesie wasz poziom adrenaliny. W ciągu pięciu sekund będziecie musieli udzielić odpowiedni na trzy pytanie. Jeśli udzielicie trzech poprawnych odpowiedzi to wasz pionek przesuwa się o jedno oczko. Jeśli jednak nie udzielicie, to pytania przechodzą na waszego przeciwnika. 

Inną bardzo popularną i inteligentną grą planszową są Tajniacy. Do tej gry potrzebna jest większa ilość osób, gdyż im jest was więcej, tym bardziej interesująca staje się rozrywka. W grze dzielicie się na dwie grupy i wybieracie szefa swojego wywiady. Zadaniem szefa jest rozszyfrowanie wszystkich pozostałych agentów, którzy należą do jego grupy. Nie jest to niestety proste, zwłaszcza, że jedna osoba jest zabójcą. Wspaniała gra dedukcyjna, która zmusza do myślenia i wspaniale nada się na popołudniową zabawę ze znajomymi. Przy tej grze na pewno nikt z waszego towarzystwa nie będzie się nudził, a po skończonej rozgrywce będą mieli ochotę na rozpoczęcie kolejnej gry.