Menu

Zabawy bez zabawek – kilka porad

29 lutego 2016 - Dziecko
Zabawy bez zabawek – kilka porad

Trudno sobie wyobrazić pokój dziecka bez zabawek. Szczególnie w czasach gdy sklepowe półki uginają się od zabawek różnego rodzaju. Od pluszaków, po klocki, a kończąc na grach planszowych. Często rodzice kupują swoim pociechom zabawki z wyższej półki myśląc, że wysoka cena zagwarantuje udany prezent i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Nie jest to jednak pewne. Czasem tańsza zabawka wywoła szerszy uśmiech od drogiej lalki Barbie. Wiele osób doszło już do tego, że najlepsze zabawy odbywają się w domach gdzie nie ma zabawek i próbujemy je sami stworzyć.

Robienie zabawek to ogromne pole do popisu. Do jej stworzenia możemy użyć wszystkiego czego zapragniemy. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Im więcej włożymy inwencji twórczej tym nasze dzieło będzie bardziej udane. Świetną zabawką głównie dla synka jest majsterkowanie. Gdy zepsuło nam się małe radyjko możemy śmiało dać je do zabawy naszym dzieciom. Prawdziwe sprzęty ucieszą nasze dzieci bardziej niż zabawki. Z kolei dla dziewczynek frajdą jest zabawa w dom czy w kuchnię. Nie ma lepszej zabawy od wspólnego gotowania czy przygotowywania danej potrawy. Oprócz poprawy rozwoju naszego dziecka, poszerzamy jego umiejętności oraz spędzamy z dzieckiem więcej czasu. Zabawy bez zabawek świetnie rozwijają nasze dziecko oraz są bardziej zabawne od bawienia się misiem czy autkiem.

Najgorzej postępują rodzice, które próbują sztucznie zająć czas naszemu dziecku telefonem czy tabletem. Tak naprawdę sprawiamy, że to my mamy wolny czas, a nasze dziecko tylko marnuje czas oraz psuje wzrok.